Wydarzenie na FB

Bohaterami sztuki są starsi ludzie, których czas zbliża się nieuchronnie do końca. Każdy z nich ma już linię mety namalowaną farbami we właściwych kolorach. Mieszkańcy pensjonatu przeżywają każdy dzień zgodnie z grafikiem, ale nie powstrzymuje ich to przed wpadaniem co jakiś czas w różne tragiczne lub komiczne sytuacje. W końcu starość to tylko powód do rozmyślań nad kruchością ludzkiego życia, gdzie do ostatniego oddechu można znaleźć miejsce na marzenia i miłość. Akcja spektaklu mogłaby się dziać gdziekolwiek i kiedykolwiek. To uniwersalna historia, opowiedziana bez zbędnych słów. Dokładniej, zupełnie bez słów.

Matteo Spiazzi – włoski aktor i reżyser, absolwent Akademii Sztuk Dramatycznych im. Nico Pepe w Udine. Twórca teatralnego projektu „Cantieri Invisibili”, prezentującego spektakle nawiązujące do slapsticku, commedia dell’arte i kabaretu. Jako edukator teatralny współpracuje z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami kulturalnymi. Regularnie prowadzi warsztaty commedia dell’arte we Włoszech, Austrii, Słowenii, Estonii, Ekwadorze, Białorusi i w Polsce. Jego ostatnie najważniejsze realizacje reżyserskie to „Sen nocy letniej” Szekspira (Mariborski Teatr Lalek, Słowenia) i „Mirandolina” Goldoniego (Narodowy Teatr Akademicki im. Maksima Gorkiego w Mińsku).

Białoruski Państwowy Teatr Lalek
Najstarszy teatr lalek na Białorusi, istnieje od 1938 roku. Jego spektakle przyciągają widzów swoim świeżym i zaskakującym spojrzeniem na klasyczne i współczesne dzieła literackie. Słynie z dobrej reżyserii, ciekawej scenografii, wysokiego poziomu gry aktorskiej i intrygującej muzyki. Wielokrotnie zdobywał nagrody na festiwalach teatralnych w całej Europie.

scenariusz i reżyseria: Matteo Spiazzi
scenografia: Tatiana Niersisian
występują: Lubow Gałuszko, Inna Gonczar, Waleryj Zieleńskij, Timur Muratow, Dmitrij Raczkowskij, Ilja Sotikow, Nadieżda Czecza, Dmitrij Czujkow
premiera: 2017

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami
Dla widzów w wieku 16+

26 maja 2018, godz. 17.00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu spektaklu) w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19), online: bilety.bok.bialystok.pl