Wydarzenie na FB

Chór Czarownic to zespół ponad 20 kobiet śpiewających i performerek, które wraz z zespołem – perkusja, live electronic i harfa stalowa, tworzą muzyczny spektakl. Same chórzystki również grają na instrumentach specjalnie dla nich skonstruowanych.

Ten projekt mistrzowsko łączy pracę artystów i artystek profesjonalnych z amatorkami pierwszy raz stojącymi na scenie tworząc nową jakość w sztuce. Większość chórzystek to kobiety różnych zawodów, stylów życia i światopoglądów.

Zespół śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironią i ponadczasową mądrością. Muzycy, którzy akompaniują chórowi grają z awangardowym i rockowym zacięciem.

Zespół Chór Czarownic zbudza wśród widzów najwyższe emocje.

Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne lęki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie. Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.

Spektakl nikogo nie zostawia obojętnym, bywa swoistym katharsis zarówno dla publiczności jak i artystek, i artystów na scenie.

Pieśń ”Twoja władza” stał się znanym w całej Polsce oraz za granicą w środowiskach polonijnych hymnem zaangażowanych ruchów prokobiecych.

Chór Czarownic zainaugurował swoją działalność w sierpniu 2016 roku w Poznaniu w ramach Festiwalu „Bliscy Nieznajomi” w Teatrze Polskim, następnie zaprezentował się w nowej odsłonie podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, latem 2017 zagrał na festiwalu rockowym w Jarocinie, na festiwalu teatralnym Spoiwa Kultury w Szczecinie i na Kongresie Kobiet w Poznaniu. Rok 2017 zakończył koncertem w Teatrze Powszechnym w Warszawie podczas finału Forum Przyszłości Kultury.

Idea: Ewa Łowżył, słowa: Malina Prześluga, muzyka: Zbyszek Łowżył, Patryk Lichota, Malwina Paszek; wykonawcy: Mieszko Łowżył – perkusja, Patryk Lichota – instrumenty elektroniczne, Ida Łowżył – harfa stalowa. Chór pod dyrygenturą Joanny Sykulskiej zaśpiewa w składzie: Anna Zoll, Agata Markisz, Joanna Furs, Hanna Pustkowiak, Małgosia Kapała, Anna Zdebska, Kornela Kondradzka, Inga Wanierowicz, Karola Jankowiak, Alina Kajzer, Marta Sękowska-Kulińska, Dorota Bonk-Hammermeister, Karolina Górska, Ewa Łowżył, Ida Łowżył, Joanna Paszkiewicz, Helena Urban, Hanna Górnicka, Monika Marczak, Magda Sambor, Marta Zawrocka, Ewa Dymek-Dudzińska

Po koncercie zapraszamy na spotkanie z artystami!

uwaga dla publiczności: wulgarne słowo, światło strobo, +13

27 maja 2018, godz. 21.00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu wydarzenia) w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19), online: bilety.bok.bialystok.pl